| Xəbər 1077 dəfə oxunub
"Beşiktaş"ın səfər, "Fənərbaxça"nın ev sınağı - Avroliqada 24 oyun

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsində 4-cü  turun oyunları keçiriləcək. 

Qol.az-ın xəbərinə görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılacaq.

Turnirdə ölkəmizi təmsil edən “Qarabağ”la birgə  E qrupunda mübarizə aparan  “Arsenal”la “Sportinq” Londonda üz-üzə gələcək. 

Türkiyə təmsilçilərindən “Akhisar” öz meydanında “Sevilya”nı qəbul edəcək. İstanbul klublarını isə Belçika təmsilçiləri ilə duel gözləyir.  “Beşiktaş” “Genk”lə səfər, “Fənərbaxça” isə “Anderlext”lə ev oyununa çıxacaq.


8 noyabr

G qrupu

 

21:55. “Spartak” (Moskva, Rusiya) - "Reyncers” (Şotlandiya)

21:55. “Rapid” (Vyana, Avstriya) - “Vilyarreal” (İspaniya)

 

1.

Vilyarreal

3

1

2

0

10:5

5

2.

Reyncers

3

1

2

0

5:3

5

3.

Rapid

3

1

0

2

3:8

3

4.

Spartak Moskva

3

0

2

1

3:5

2

 

H qrupu

21:55. “Apollon” (Kipr) - “Ayntraxt” (Almaniya)

21:55. “Latsio” (İtaliya) - “Marsel” (Fransa)

1

Ayntraxt

3

3

0

0

8:2

9

2.

Latsio

3

2

0

1

6:6

6

3.

Marsel

3

0

1

2

4:7

1

4.

Apollon

3

0

1

2

3:6

1

 

 

I qrupu

21:55. “Genk” (Belçika) - “Beşiktaş” (Türkiyə)

21:55. “Malmö” (İsveç) - “Sarpsborq” (Norveç)

1.

Genk

3

2

0

1

7:5

6

2.

Sarpsborq

3

1

1

1

5:5

4

3.

Malmö

3

1

1

1

3:3

4

4.

Beşiktaş

3

1

0

2

5:7

3

 

 

J qrupu

21:55. “Akhisar” (Türkiyə) - “Sevilya” (İspaniya)

21:55. “Krasnodar” (Rusiya) - “Standard” (Belçika)

1.

Sevilya

3

2

0

1

12:3

6

2.

Krasnodar

3

2

0

1

4:3

6

3.

Standard

3

2

0

1

5:7

6

4.

Akhisar

3

0

0

3

1:9

0

 

 

K qrupu

19:50. “Astana” (Qazaxıstan) - “Yablonets” (Çexiya)

21:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) -  “Renn” (Fransa)

1.

Astana

3

1

2

0

5:3

5

2.

Dinamo Kiyev

3

1

2

0

6:5

5

3.

Renn

3

1

0

2

3:5

3

4.

Yablonec

3

0

2

1

4:5

2

 

 

L qrupu

21:55. BATE (Belarus) - “Çelsi” (İngiltərə)

21:55.  “MOL Vidi” (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan)

 

1.

Çelsi

3

3

0

0

5:1

9

2.

PAOK

3

1

0

2

4:4

3

3.

MOL Vidi

3

1

0

2

2:3

3

4.

BATE

3

1

0

2

4:7

3

 

 


A qrupu

00:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - AEK (Kipr)

00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə)

 

1.

Sürix

3

3

0

0

5:2

9

2.

Bayer Leverkuzen

3

2

0

1

9:7

6

3.

Ludoqorets

3

0

1

2

3:5

1

4.

AEK

3

0

1

2

3:6

1

 

 

B qrupu

00:00. “Seltik” (Şotlandiya) - “Leyptsiq” (Almaniya)

00:00. “Rusenborq” (Norveç) - “Zalsburq” (Avstriya)

 

1.

Zalsburq

3

3

0

0

9:3

9

2.

Leyptsiq

3

2

0

1

7:4

6

3.

Seltik

3

1

0

2

2:5

3

4.

Rosenborq

3

0

0

3

1:7

0



C qrupu

 

00:00. “Slaviya” (Çexiya) -  “Kopenhagen” (Danimarka)

00:00. “Bordo” (Fransa) -  “Zenit” (Rusiya)

1.

Zenit

3

2

1

0

4:2

7

2.

Slavia Praqa

3

2

0

1

2:1

6

3.

Kopenhagen

3

1

1

1

3:3

4

4.

Bordo

3

0

0

3

2:5

0

 

D qrupu

19:50. “Fənərbaxça” (Türkiyə) -  “Anderlext” (Belçika)

00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Spartak (Trnava, Slovakiya)

 

1.

Dinamo  Zagreb

3

3

0

0

8:2

9

2.

Fənərbaxça

3

1

1

1

5:6

4

3.

Spartak Trnava

3

1

0

2

2:4

3

4.

Anderlext

3

0

1

2

2:5

1

 

 E qrupu

00:00. “Vorskla” (Ukrayna) - “Qarabağ” (Azərbaycan)

00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Sportinq” (Portuqaliya)

 

1.

Arsenal

3

3

0

0

8:2

9

2.

Sporting

3

2

0

1

4:2

6

3.

Vorskla Poltava

3

1

0

2

4:6

3

4.

Qarabağ

3

0

0

3

0:6

0

 

 

 

F qrupu

00:00. “Betis” (İspaniya) - “Milan” (İtaliya)

00:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Düdelanj” (Lüksemburq)

 

1.

 Betis

3

2

1

0

5:1

7

2.

Milan

3

2

0

1

5:3

6

3.

Olimpiakos

3

1

1

1

3:3

4

4.

Dudelanj

3

0

0

3

0:6

0